Remis z liderem III ligi

Sobotnie spotkanie z Siarką Tarnobrzeg zakończyło się remisem 2:2. Jak na starcie beniaminka z faworytem do awansu i aktualnym liderem tabeli wynik prezentuje się nieźle. Lecz to Korona prowadziła do przerwy 0:2, a wyrównywującą bramkę Siarka zdobyła dopiero w 85′ minucie z rzutu karnego.

– Przed meczem z remisu byłbym zadowolony – tak na konferencji prasowej po meczu mówił trener Korony Grzegorz Opaliński. – (…) Postawiliśmy się liderowi i punkt dla mnie na pewno jest cenny – kontynuował.

Dla Korony mecz mógł się zacząć jak marzenie. Już w 2′ minucie spotkania Karol Cholewa wyłuskał piłkę od obrońcy Siarki, dopadł do niej Mateusz Jędryas i w sytuacji sam na sam górą wyszedł bramkarz gospodarzy. W 34′ miejsca na pomyłkę już nie było. Na około 30. metrze ponownie Karol Cholewa doskokiem do obrońcy zmusił go do błędu. Zawodnik gospodarzy zagrał piłkę przez środek do której dopadł Mateusz Jędryas i po przebiegnięciu kilkunastu metrów pokonał bramkarza strzałem w lewy dolny róg bramki.

10 minut później bramkę “stadiony świata” zdobył Damian Karwacki. Z rzutu wolnego blisko linii środkowej boiska dośrodkowywał Mateusz Kantor. Rywale wybili głową piłkę z pola karnego prosto pod nogi Damiana Karwackiego. Skrzydłowy rzeszowskiej Korony nie zastanawiając się huknął z 20. metrów w samo okienko bliższego słupka.

Po przerwie gospodarze przejęli inicjatywę i ruszyli do odrabiania strat. Po pięknej drużynowej akcji w 58′ minucie Ivan Agudo strzelił kontaktowego gola.

Tego dnia świetnie na bramce spisywał się Paweł Pawlus, który raz po raz bronił groźne strzały Siarkowców.

Niestety 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze dostali szansę na wyrównanie w postaci rzutu karnego. Atakujący Siarki Tarnobrzeg w roku pola karnego został zahaczony nogą przez Mateusza Padiaska. Sędzia bez zastanowienia wskazał na “wapno”. Karnego na bramkę pewnie zamienił Stefanik.

Do końca meczu nic się nie zmieniło. Obie drużyny mogą pluć sobie w brodę, że po tym meczu muszą zadowolić się tylko jednym punktem.

Po ośmiu kolejkach Korona plasuje się na 7. pozycji z dorobkiem 12 punktów. Liderem nadal jest Siarka Tarnobrzeg z 20 punktami.