Jędryas: ” Najważniejszą rzeczą jest dla nas awans”

Ostatnie 5 meczów kończyłeś z bramką na koncie. Można stwierdzić, że idealnie trafiłeś z formą w decydującą fazę sezonu.

Myślę, że od początku rundy forma była na niezłym poziomie. Bardzo ciężko trenowaliśmy w zimie i to ma przełożenie na dyspozycję naszej drużyny. A ostatnio mam po prostu lepszą skuteczność.

Ciesząc się z bramki w meczu z Igloopolem Dębica poinformowałeś, że wkrótce zostaniesz ojcem. To wydarzenie wpływa motywująco na twoją grę?

Oczywiście, myśl o narodzinach córki mnie motywuje i daje dodatkowego kopa. Już nie mogę doczekać się narodzin.

W rundzie jesiennej byłeś najlepszym asystentem, natomiast w rundzie wiosennej jesteś najlepszym strzelcem drużyny. Co sprawia, że w tej rundzie więcej strzelasz niż asystujesz?

Ciężko powiedzieć, na jesień graliśmy na dwóch napastników teraz na jednego wiec częściej jestem w polu karnym. Być może to jest powód większej liczby goli.

Naszym atutem zdecydowanie jest ofensywa, mamy w swoich szeregach dwóch najlepszych strzelców ligi. Macie z Pawłem Piątkiem jakąś wewnętrzną rywalizację o tytuł najlepszego strzelca?

Oczywiście będziemy walczyć do ostatniego meczu o króla strzelców, jednak najważniejszą rzeczą jest dla nas awans, a przynajmniej dla mnie.