#SportowcyDlaLiamka

U Liama wykryto SMA – śmiertelną, genetyczną chorobę, która sprawia, że obumierają mięśnie. Najpierw dziecko traci władze w rączkach i nóżkach, następnie SMA sięga po więcej – niszczy mięśnie odpowiedzialne za oddech, sprawia, że dziecko się dusi. Dlatego właśnie tak wiele dzieci chorych na rdzeniowy zanik mięśni bardzo wcześnie trafia pod respirator… Bardzo boimy się tego scenariusza, dlatego tak ważne jest, by Liamek jak najszybciej otrzymał terapię genową, która zatrzyma postęp choroby. 

Więcej dowiecie się TUTAJ

Nasz klub wziął udział w akcji #SportowcyDlaLiamka. Polega to na nagraniu filmiku, na którym nominowana drużyna bądź osoba wykonuje 10 pompek, a następnie nominuje kolejne trzy lub więcej klubów lub pojedyncze osoby.


Nasza drużyna do akcji nominowała: Sokół Sieniawa, Karpaty Krosno, Izolator Boguchwała