Rundę wiosenną Korona rozpocznie w Tuczempach

Blisko trzy miesiące minęły od ostatniego meczu Koroniarzy. Teraz możemy głośno krzyknąć – nareszcie! Powracają rozgrywki o mistrzowo IV ligi podkarpackiej.

Na pierwszy ogień w walce od mistrzostwo IV ligi idzie Piast Tuczempy, a więc drużyna, którą zespół Korony zdołał dobrze poznać. Sobotni mecz będzie 4. ligowym spotkaniem pomiędzy obiema drużynami. W minionym sezonie w obydwu meczach wygrywał Piast. Podczas rundy jesiennej przy Potockiego 9 spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3, a piękną bramkę dla Korony zdobył Eryk Sarzyński. Wiosenne spotkanie zakończyło się takim samym rezultatem, a bramkę honorową dla Korony zdobył Przemysław Ferenc. W rundzie jesiennej obecnej kampanii Koroniarze przełamali złą passę i pokonali Piasta 1:0 po debiutanckiej bramce Mateusza Jędryasa.

Piast Tuczempy zakończył poprzednią rundę na czwartym miejscu w tabeli, z dorobkiem 28 punktów. Zespół z okolic Jarosławia stracił w tym sezonie zaledwie 13 bramek i na tym polu ustępuje tylko Koronie, która straciła ich 11. W minionej kolejce Piast bezbramkowo zremisował z Głogovią, natomiast zespół Michała Szymczaka przegrał pierwszy mecz w sezonie z Błękitnymi Ropczyce (2:0).

Klub swój największy sukces osiągnął w sezonie 2014/15, kiedy to udało się awansować do III ligi lubelsko-podkarpackiej. W kolejnym sezonie mimo zajętego wysokiego 11 miejsca, z powodu reorganizacji III ligi podkarpacko-lubelskiej spadło aż 10 zespołów, w tym Piast.

Mecz 18. kolejki IV ligi Piast Tuczempy – Watkem Korona Rzeszów odbędzie się w niedzielę, 8. marca, o godzinie 14:00, na stadionie w Tuczempach. Spotkanie poprowadzi Mariusz Myszka ze Stalowej Woli.