Wygrana z Legionem

W ostatnim meczu przy Potockiego 9 w 2019 roku, Koroniarze stanęli na wysokości zadania i ograli Legion Pilzno 3:1

W pierwszych minutach zawodnicy Korony marnowali dogodne sytuacje, Legion próbował kąsać z kontrataku. Ta sztuka udała się w 21′ minucie, Dawid Florian zagrał długą piłkę do Damiana Wolańskiego, który z okolic 10 metra pokonał wychodzącego Pawła Pawlusa. Koroniarze do odrabiania strat zabrali się przed przerwą. Najpierw poprzeczkę obił Mateusz Jędryas, następnie też Jędryas po rzucie rożnym wystawił na pustą bramkę Tomkowi Walatowi i do przerwy 1:1.

Od początku drugiej części spotkania zawodnicy Korony atakowali bramkę Legionu.W 53′ minucie arbiter podyktował rzut karny za faul na Mateuszu Padiasku, który bez problemu wykorzystał Maciek Maślany. Dwie minuty później Jaromir Skiba “sprytnie” rozegrał rzut wolny do Mateusza Padiaska, ten zacentrował do Mateusza Jędryasa, który dołożył nogę i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Watkem Korona Rzeszów – KS Legion Pilzno 3:1 (1:1)

Watkem Korona: Pawlus – Dziedzic (85 Gwizdała), Siwyj, Kocój, Padiasek – Maślany (83 Bigus), Karwacki, Skiba (81 Bober), Przybyło (83 Kuca) – Walat (85 P. Zieliński), Jędryas.

Legion: Mazur – Florian (60 Kępa), Tragarz, Pęcak, M. Nalepka – Buras, Ziaja (80 Tomasiewicz), Barycza, Manzo, Żuchowicz (75 Stypa) – Wolański.