Dziedzic: “Atmosfera w drużynie jest świetna. Dzięki temu, każdy kto do niej należy, czuje się tu bardzo dobrze.”

Zwycięstwo z drużyną JKS – u Jarosław pozwoliło nam odzyskać pozycję lidera IV ligi podkarpackiej. Mecz mimo iż był pod nasze dyktando do łatwych nie należał. Czarno – niebiescy dobrze się bronili, sami mogąc nawet strzelić bramkę.

Uważam ze każde zwycięstwo dla naszej drużyny jest bardzo ważne. JKS Jarosław jak, każda drużyna z którą mieliśmy okazję się spotkać postawiła twarde warunki. Byliśmy cierpliwi, konsekwentni i znaleźliśmy sposób na zdobycie zwycięskiej bramki.

Jutro zagramy mecz z rewelacją rozgrywek Partyzantem MAL – BUD 1 Targowiska. Beniaminek rozgrywek spisuje się wyśmienicie i okupuje górną część ligowej tabeli. Jakie są wasze nastroje przed tym spotkaniem?

Nastroje w drużynie dopisują. Rzeczywiście Partyzant Targowiska miał dobrą serię co świadczy o tym, że jest to bardzo dobry zespół. Jednak to w jakiej części tabeli znajduje się nasz sobotni rywal jest sprawą drugoplanową, ponieważ jutro to nie będzie miało żadnego znaczenia. Do meczu przystępujemy z jednym celem, którym jest zwycięstwo.

Do zespołu dołączyłeś po starcie sezonu. I do rozgrywek musiałeś się przygotować indywidualne bowiem liga już rozpoczęła się na dobre.

Tak, okres przygotowawczy przepracowałem indywidualnie, ponieważ byłem za granicą. Oczywiście miałem wsparcie trenera i wiedziałem co robić. Jest to zupełnie inny rodzaj niż trening z drużyną, znacznie trudniejszy.

Korona to twój pierwszy klub po powrocie zza granicy. Po za granicami Polski odpocząłeś trochę od futbolu. Trudno było wrócić w rytm meczowy i treningowy?

Rok czasu to rzeczywiście długi okres przerwy w piłce nożnej. Cały czas jednak miałem styczność z futbolem. Pierwszy trening czy mecz po takiej przerwie był dla mnie jednocześnie wymagający, ale przede wszystkim sprawił mi ogromną radość.

Jak przebiegła twoja aklimatyzacja w drużynie? Miałeś problemy z wpasowaniem się w zespół czy od razu złapałeś wspólny język z chłopakami?

Większość zawodników znałem co było napewno dużym plusem i skróciło okres aklimatyzacji. Atmosfera w drużynie jest świetna dzięki temu każdy kto do niej należy czuje się tu bardzo dobrze, również ja.

Paweł Dziedzic to wychowanek Orłów Rzeszów. W Watkem Koronie występuje od września 2019 roku. Ten 26- letni obrońca trykot Korony założył 5 razy. W swojej karierze występował także w: Strumyku Malawa, Ruchu Chorzów, Izolatorze Boguchwała, Wisłoku Wiśniowa, KS Wiązownica oraz LKS Pisarowce