Bez bramek w Sanoku

20. Września w ramach 9. kolejki IV ligi Watkem Korona Rzeszów rozegrała wyjazdowy mecz z Ekoballem Stalą Sanok. Mimo wielu sytuacji w meczu padł bezbramkowy remis.

Mecz od pierwszych minut mógł się podobać. W okolicach trzeciej minuty świetną górną piłkę posłał obrońca gości, lecz Paweł Pawlus pewnym wyjściem z bramki zatrzymał akcję. Niespełna minutę później z kolejną akcją wyszli żółto – niebiescy po dużym zamieszaniu w polu karnym na rzut rożny wybili piłkę obrońcy.

Koroniarze nie byli dłużni i w dwudziestej minucie świetne podanie od Maćka Maślanego otrzymał Mateusz Jędryas, lecz w pojedynku biegowym lepszy okazał się obrońca. W okolicach minuty trzydziestej z lewego skrzydła zacentrował Dawid Przybyło, Tomek Walat przedłużył głową do Mateusza Jędryasa, a ten strzałem prawą nogą uderzył obok słupka.

W drugiej odsłonie spotkania emocji nie brakowało. Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy w świetnej sytuacji był Maciej Maślany, lecz jego strzał z okolicy ósmego metra zablokował wslizgiem obrońca. W dziewięćdziesiątej minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym upadł Maciej Maślany w interpretacji sędziego próbował wymusić rzut karny i został ukarany żółtą kartką.

W najbliższą środę Koroniarze rozegrają pucharowy mecz w Woli Chorzelowskiej z drużyną Kolorado, a w sobotę rozegrają mecz przy Potockiego 9 z Polonią Przemyśl.

Ekoball Stal Sanok – Watkem Korona Rzeszów 0:0 (0:0)

Ekoball Stal: Krzanowski – Ząbkiewicz, Lorenc, Adamiak, Baran – Tabisz, Jaklik, Niemczyk, Sieradzki, Słysz (65 Posadzki) – Sobolak (60 Kuzio).

Watkem Korona: Pawlus – Gołda (90+1 Syvyi), Ferenc, Kocój, Dziedzic (75 Kuca) – Maślany, Karwacki (85 Sarzyński), Przybyło (75 Bieniasz), Skiba – Jędryas (64 Bigus), Walat (89 Gwizdała)