Zwycięstwo po dramatycznej końcówce!

W niedzielę 1 września Korona rozegrała wyjazdowy mecz z Głogovią Głogów Małopolski. Po dramatycznej końcówce i Koroniarze wygrali 2:1 i nadal są niepokonani w lidze.

Przez całe spotkanie Korona kontrolowana przebieg spotkania. Po pierwszej połowie był bezbramkowy wynik. Najlepszą sytuację miał Maciej Maślany, ale w sytuacji trzech na jednego lecz uderzył minimalnie nad bramką.

Drugą połowę lepiej zaczęli Koroniarze, bliscy szczęścia byli Dawid Przybyło i Mateusz Jędryas, lecz strzelali niecelnie. Dopiero 83′ minucie wynik otworzyli goście za sprawą Dawida- Pałysa Rydzika. Zawodnik Głogovii oddał mocny, płaski strzał z około 25 metrów,Paweł Pawlus niefortunnie odbił piłkę, która lobem wpadła do siatki. Koroniarze ruszyli do ataku, sędzia doliczył 5 minut. w 94′ minucie nasza drużyna miała rzut rożny, w pole karne powędrował Paweł Pawlus. Maciej Maślany dośrodkował, piłka odbijała się od obrońców w końcu dopadł do niej Pawlus i strzałem lewą nogą pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Minutę później Korona wyszła z kontratakiem. Maciej Maślany zagrał na skrzydło do Tomka Walata, ten zacentrował “na nos” Mateuszowi Jędryasowi który wzorowo wykończył akcję główkukąc w prawy róg bramki. Brawo za walkę to jest charakter zwycięzców!!

Następne spotkanie Watkem Korona rozegra w sobotę 07.09. O godzinie 16:00 w “Twierdzy” Rzeszów z rezerwami Stali Mielec.

Głogovia Głogów Małopolski – Watkem Korona Rzeszów 1:2 (0:0)

Głogovia: Lipka – Kłak, Kozubek, Brogowski, Szkolnik – Delekta, Szyszka, Pałys-Rydzik, Codello (46 Skoczylas) – Szymański (74 Szczoczarz), Chamera (62 Hajkowicz)

Watkem Korona: Pawlus – Padiasek (69 Kuca), Siwyj, Kocój, Gołda (84 Bigus) – Maślany, Karwacki, Skiba, Przybyło (72 Bieniasz) – Walat (90+5 Bober), Jędryas