Mecz na szczycie na zakończenie wakacji

1.09.2019. na zakończenie wakacji czeka nas mecz na szczycie. Zajmująca pierwsze miejsce w tabeli Korona zagra z wiceliderem z Głogowa Małopolskiego – Głogovią. Spotkanie odbędzie się na stadionie Głogovii o godzinie 17:00.

Po pięciu kolejkach Głogovia ma na swoim koncie 12 punktów. Beniaminek przebojem wbił się do IV ligi notując cztery zwycięstwa z rzędu. Dopiero w piątej kolejce podopieczni Adama Wałczyka musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 1:3 z rezerwami Stali Mielec. Bilans bramkowy Głogovii to 14 strzelonych bramek i 4 stracone. Natomiast bilans Korony to 6 strzelonych bramek i 2 stracone. To oznacza, że w niedzielę spotka się drużyna strzelająca najwięcej bramek z drużyną, która traci ich najmniej.

Głogovia Głogów Małopolski to już trzeci beniaminek z którym przychodzi się mierzyć drużynie Michała Szymczaka w tym sezonie. Ekipa z Głogowa Małopolskiego wróciła na szczebel wojewódzki po roku przerwy. W minionym sezonie klub walczył do ostatniego meczu o awans z Sokołem Sokołów Małopolski. Oba zespoły zdobyły po 65 punktów lecz to Głogovia zajęła pierwsze miejsce z lepszym bezpośrednim bilansem meczów pomiędzy dwoma drużynami.

Mecz 6. kolejki IV ligi podkarpackiej: Głogovia Głogów Małopolski – Watkem Korona Rzeszów, odbędzie się w niedzielę 01.09. o godzinie 17:00 na stadionie w Głogowie Małopolskim przy ul. Fabrycznej 10.