Przed meczem: Watkem Korona Rzeszów – MKS Start Pruchnik

W meczu piątej kolejki IV ligi Koroniarze zagrają u siebie ze Startem Pruchnik. Mecz z beniaminkiem odbędzie się 28.08. o godzinie 17:30, na stadionie przy ul. Potockiego 9.

Po czterech meczach Start Pruchnik ma na koncie jeden punkt, zdobyty w meczu przeciwko Sokołowi Kolbuszowa Dolna w 1. kolejce, kiedy padł wynik 1:1. W trzech pozostałych meczach beniaminek musiał uznawać wyższość rywali. W 2. kolejce Start poniósł porażkę 3-1 z rezerwami Stali Stalowej Woli, w 3. kolejce 7-0 z rezerwami Stali Mielec, a w rozegranym niedawno spotkaniu z Głogovią, MKS przegrał 5-1. Beniaminek w tabeli zajmuje 16. miejsce natomiast podopieczni Michała Szymczaka po ciężkim meczu w Stalowej Woli mają na koncie 10 punktów i zajmują trzecie miejsce.

Start Pruchnik to beniaminek IV ligi podkarpackiej. Dla klubu to powrót na szczebel wojewódzki po dwóch latach. W sezonie 2016/2017 Start również występował na tym poziomie rozgrywkowym, lecz po roku spadł z dorobkiem zaledwie pięciu punktów. W minionej kampanii 2018/2019 klub z Pruchnika zajął miejsce premiowane awansem mając na koncie 69 punktów, o jeden więcej od Sanoczanki Święte.

Mecz 5. kolejki IV ligi: Watkem Korona Rzeszów – Start Pruchnik, odbędzie się w środę 28.08. o godzinie 17:30 na stadionie Korony przy ul. Potockiego 9.