Udana inauguracja sezonu

Watkem Korona Rzeszów pokonała Piast Tuczempy 1:0 w pierwszym meczu nowego sezonu IV ligi podkarpackiej. Strzelcem bramki dla Koroniarzy został Mateusz Jędryas. Kibice ujrzeli udany debiut nowego trenera oraz zawodników.

Już w drugiej minucie meczu Koroniarze stanęli przed świetną okazją do zdobycia bramki z kontry, lecz tuż przed polem karnym gości faulowany został Dawid Przybyło. Rzut wolny wykonywał Maciej Maślany lecz bramkarz Piasta był na posterunku. W 37. minucie gry Mateusz Jędryas stanął w sytuacji sam na sam z bramkarzem, lecz sędzia liniowy doszukał się spalonego. Chwilę później zespół Tuczemp przeprowadził niebezpieczną dla bramki Pawła Pawlusa akcję ale jedyne co nie było niebezpieczne w tej sytuacji to strzał, po którym piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Tuż przed przerwą zespół Korony zdobył premierową bramkę w sezonie 2019/2020. Damian Karwacki posłał długą piłkę na lewe skrzydło do znajdującego się tam Macieja Maślanego. Maciek lewą nogą dośrodkował futbolówkę na czwarty metr od bramki. Przy krótszym słupku Tomek Walat nie zdołał przeciąć lotu piłki lecz niewątpliwie zmylił on bramkarza, przez co piłka spadła pod nogi Mateusza Jędryasa, który znajdował się w polu bramkarskim. Nowy napastnik Korony zdołał opanować piłkę i już z poziomu murawy zdołał strzelić bramkę. Tuż po zmianie stron podopieczni Michała Szymczaka zaprezentowali wzorową grę na jeden kontakt. Niestety pokaz tiki taki nie zakończył się bramką, gdyż sędzia odgwizdał offside. Gdyby po tej akcji padła bramka mielibyśmy mocnego kandydata do bramki sezonu już w 1. kolejce! W 65. minucie goście stanęli przed swoją największą szansą na bramkę w tym meczu. Po zamieszaniu w polu karnym bramka Pawła Pawlusa stała pusta, lecz po strzale piłkarza drużyny Piasta piłka poleciała w kierunku rozgrzewających się zawodników. Chwilę później Tomasz Walat wykonywał rzut wolny z lewego rogu szesnastego metra. Po jego strzale piłka otarła się od zewnętrznej strony bliższego słupka na wysokości okienka. Dawid Bieniasz trzykrotnie stanął przed stu procentową szansą na pokonanie bramkarza rywali lecz za każdym razem golkiper wychodził z pojedynków obronną ręką. Po jednej z tych akcji piłka spadła pod nogi Rafała Bobera lecz jego silny i celny strzał obrońca zablokował głową.

Watkem Korona Rzeszów – Piast Tuczempy 1:0 (1:0)

Bramki: Jędryas (45′)

KORONA: Pawlus – Syvyi, Kocój, Ferenc, Kuca (82′ Gwizdała) – Przybyło (69′ Bieniasz), Karwacki (55′ Bigus), Skiba, Maślany – Jędryas (63′ Bober), Walat

PIAST: Strawa – Sobol, Demski, Noga, Kloc (60′ Jaroch) – Wielgosz, Wota (70′ Pasaj), Benc, Wiącek – Czub (70′ Socha), Buczkowski