Piast Tuczempy – Watkem Korona Rzeszów: 2:3

Watkem Korona Rzeszów wygrała w 3:2 w sparingu z Piastem Tuczempy. Gole dla rzeszowskiej drużyny strzelili Dawid Przybyło oraz Mateusz Jędryas (2).

Już w 5 minucie Piast objął prowadzenie. Karol Wota wykorzystał zamieszanie w polu karnym, zdobywając bramkę dla gospodarzy z niewielkiej odległości. Przez dłuższą chwilę Piast kontrolował grę i stworzył kilka niegroźnych sytuacji. W 25 minucie role się odwróciły, gdy Dawid Przybyło zdobył gola wyrównującego. Jaromir Skiba wykonał długi przerzut za obronę gospodarzy, a Dawid wykorzystując swoją szybkość znalazł się w stu procentowej sytuacji, którą wykorzystał strzelając po ziemi w dalszy róg bramki. Tego dnia nasz testowany prawy pomocnik miał ciąg na bramkę i był bliski jej zdobycia, gdy po podaniu Damiana Karwackiego stanął oko w oko z bramkarzem. Golkiper gospodarzy obronił strzał, lecz wybitą przez niego piłkę dopadł Mateusz Jędryas. Nowy zawodnik Korony zdobył swojego premierowego gola w nowych barwach i w 65 minucie było już 2-1 dla Korony. W dalszej fazie meczu Koroniarze mieli jeszcze sporo szans na podwyższenie wyniku; strzał w słupek Macieja Maślanego, kilka zmarnowanych sytuacji sam na sam. Jedną z najlepszych okazji gospodarze mieli w 74 minucie, kiedy to niepilnowany zawodnik Piasta będący na 16. metrze miał pustą drogę do bramki. Zdołał oddać strzał, lecz Paweł Pawlus świetną interwencją zapobiegł stracie bramki. Wyjątkowej urody wyrównującego gola dla gospodarzy w 80. minucie meczu zdobył Jakub Kloc. Piłka po strzale z rzutu wolnego wylądowała w okienku, po drodze odbijając się od słupka. Zwycięską bramkę w 90. minucie zdobył Mateusz Jędryas, który dośrodkowaną piłkę przez Michała Bigusa przyjął na klatkę piersiową kilka metrów od bramki i lekkim strzałem pokonał bramkarza.

Piast Tuczempy – Watkem Korona Rzeszów 2:3

Korona: (skład na I połowę): Pawlus – zawodnik testowany 1, Kocój, Ferenc, zawodnik testowany 2 – Przybyło, Skiba, Bober, zawodnik testowany 3 (Michał Bigus), zawodnik testowany, Walat
Korona: (skład na II połowę): Pawlus – Gołda, Syvyj, zawodnik testowany, Kuca – Sarzyński, Maślany, Karwacki – zawodnik testowany, Jędryas, Szagała (Bigus)

Piast: Strawa (63 testowany 1) – Wielgosz (59 Stopyra), Jaroch, Noga, Socha (46 Kloc), Czub (83 Czubocha), testowany 2 (58 testowany 3), testowany 4 (76 Wiącek), Wota (88 Benc), Wiącek (61 Świecarz , 76 Wielgosz), Buczkowski (53 Benc, 76 Buczkowski , 88 testowany 5)