Michał Szymczak nowym trenerem Korony

Michał Szymczak został trenerem Watkem Korony Rzeszów. 39-letni szkoleniowiec, który w swojej przeszłości awansował z Siarką Tarnobrzeg do drugiej ligi, związał się z Koroną roczną umową, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Szymczak przez okres kilku lat pracował jako asystent trenerów Siarki Tarnobrzeg, a w sezonie 2011/12 już jako pierwszy trener awansował z nią do II ligi. Prowadząc drużynę występującą w klasie okręgowej – Osiedlowego Klubu Sportowego Mokrzyszów Tarnobrzeg, wyprowadził ją ze strefy spadkowej na dziewiątą pozycję, a następne awansował do czwartej ligi. Następnym przystankiem w jego karierze była trzecioligowa Unia Tarnów. W sezonie 2015/16 prowadził zespół III-ligowego JKS-u Jarosław. Był też trenerem reprezentacji Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, która wywalczyła awans do finału rozgrywek Regions Cup. Następca Grzegorza Opalińskiego podczas minionego sezonu pracował w Siarce jako asystent trenera Ryszarda Komornickiego oraz prowadził rezerwy tarnobrzeskiego klubu, z którymi zajął 1 miejsce w stalowowolskiej lidze okręgowej.

Data urodzenia: 11 września 1979

Miejsce urodzenia: Tarnobrzeg

Kariera trenerska: Siarka Tarnobrzeg, OKS Mokrzyszów, Unia Tarnów, JKS Jarosław, Siarka II Tarnobrzeg

Sukcesy: Awans z Siarką Tarnobrzeg do II ligi (2011/12), Awans z OKS Mokrzyszów do IV ligi (2011/12), I miejsce w lidze okręgowej z Siarką II Tarnobrzeg (2018/19)