Zapowiedź meczu z Polonią Przemyśl

W niedzielę na stadionie Polonii Przemyśl w ramach 32. kolejki IV ligi podkarpackiej Korona zmierzy się z tamtejszą Polonią.

Po dwóch porażkach naszej drużyny w ciągu tygodnia czas na przełamanie. Przegrana w Sanoku (2-1) oraz strata punktów u siebie z Wisłokiem Wiśniowa (1-3) nie wpływa negatywnie na morale zespołu, a wręcz przeciwnie. Możemy być pewni, że drużyna wyciągnęła wnioski z ostatnich niepowodzeń, a w Przemyślu pokaże na co ją stać.

Nasi niedzielni rywale w swoim ostatnim meczu przeciwko Izolatorowi Boguchwała mimo dobrej postawy przegrali na IzoArenie 4-1. Biało-czerwono-niebiescy z dorobkiem 58 punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Ich bilans to 17 zwycięstw, 7 remisów i 7 porażek. W ostatnich pięciu meczach Polonia zdobyła 10 punktów.

Nasze drużyny mierzyły się już ze sobą w sezonie 2007/2008. Korona jako ówczesny beniaminek IV ligi w 2. kolejce musiał uznać wyższość Polonii. Padł wtedy wynik 2-0, a bramki zdobyli Załoga oraz Gwóźdź. Na wiosnę 2008 roku Korona przy Potockiego zwyciężyła nad Przemyską Barcelonką 2-0, a bramki strzelali Solarz oraz Wiącek. Podczas tego sezonu na Załężu padł bezbramkowy remis po niezwykle zaciętym meczu. Zespół Zdzisława Napieracza walczył bardzo ambitnie, a po meczu czuć było niedosyt koroniarzy z powodu kilku niewykorzystanych sytuacji z końcówki meczu. Polonia była w całym spotkaniu drużyną przeważającą i stworzyła więcej okazji bramkowych, ale nie potrafiła ich wykorzystać.

Zdecydowanie ten mecz będzie specjalny dla trenera Grzegorza Opalińskiego oraz tych zawodników, którzy jesienią reprezentowali barwy przemyskiej drużyny: Mateusza Padiaska, Tomasza Walata, Jaromira Skiby oraz Dawida Bieniasza. Polonia prowadzona przez obecnego trenera Korony Rzeszów na koniec rundy jesiennej zajmowała pierwsze miejsce w tabeli ex aequo z Wisłoką Dębica.

Mecz odbędzie się 2.06. o godzinie 11:00 na stadionie Polonii Przemyśl przy ul. Sanockiej 8 w Przemyślu. Zachęcamy każdego kibica Korony by trzymał kciuki za naszą drużynę.