Zapowiedź meczu z Sokołem Nisko

 

W sobotę, 10 maja o godzinie 17:00, piłkarze Watkem Korony Rzeszów zmierzą się w spotkaniu 28. kolejki IV ligi z Sokołem Nisko.  Już w sobotę, podopieczni Grzegorza Opalińskiego spotkają się w Nisku z miejscowym Sokołem. Cel Koroniarzy może być tylko jeden – zdobycie kolejnego kompletu punktów i zwiększenie przewagi nad strefą spadkową. 

W poprzedni weekend oba zespoły wygrały swoje ostatnie mecze, z wynikiem 2-1. Zawodnicy Sokoła pojechali wówczas do Boguchwały, gdzie po ciężkim meczu pokonali faworyzowanego Izolatora. Dzień wcześniej Korona podejmowała na stadionie przy ul. Potockiego zespół JKS-u Jarosław. Mimo gry w dziesiątkę przez większość spotkania, to piłkarze ze stolicy Podkarpacia cieszyli się z trzech punktów.

Pojedynek z rundy jesiennej dobrze może wspominać tylko Sokół Nisko. W 11. kolejce Sokół pokonał Koronę 0-2, a bramki zdobyli Michał Serafin i Damian Kata.

Zajmujący 16. miejsce Sokół w swoich ostatnich pięciu spotkaniach odnotował 3 zwycięstwa i 2 porażki, a na swoim koncie posiada 24 punkty. Na ten moment do piętnastego Orła Przeworsk traci 3 punkty. W sobotę Koroniarze wygrali swój ósmy mecz z rzędu. Ogółem Korona ma na koncie 33 punkty, a przewaga nad strefą spadkową urosła do sześciu punktów.

Trzy punkty z Sokołem będą kolejnym ważnym krokiem do utrzymania się w IV lidze. Chodź Korona podejdzie do tego spotkania w roli faworyta, nie wolno zlekceważyć rywala. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak trzymanie kciuków za naszych ulubieńców – początek starcia w sobotę o 17:00, na stadionie Sokoła Nisko.