Zwycięstwo w bardzo ważnym meczu

Korona Rzeszów pokonała w 21. kolejce IV ligi Orzeł Przeworsk 1:0. Było to czwarte zwycięstwo naszego klubu w tym sezonie. Z Orłem Przeworsk ta sztuka udała się dwa razy. Dzięki zdobytym trzem punktom opuszczamy ostatnie miejsce.

Mecz pomiędzy Orłem Przeworsk a Koroną Rzeszów był bardzo ważny w kontekście utrzymania w 4 lidze podkarpackiej. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Dużo fauli, mało sytuacji – tak można opisać pierwsze 45 minut. Druga połowa to natomiast zdecydowana przewaga Watkem Korony. Rajdy skrzydłami, przecinanie piłek w środku pola. Zespół z Przeworska nie miał argumentów by zagrozić bramce Pawła Pawlusa. Po za jedną stu procentową sytuacją gospodarze nie potrafili wypracować sobie sytuacji strzeleckich. Jedyna bramka w tym meczu wpadła dopiero w 80. minucie. Tomasz Walat zakręcił obrońcami po prawej stronie pola karnego i dograł do środka. Dzięki zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Mateusz Padiasek, który niskim, mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Skład: Pawlus – Syvyi, Marcinek, Siudy, Padiasek – Przybyło (Szagała), Skiba, Bober, Buszta (Bigus), Walat, Karwacki (Tłuczek)