Zwycięski sparing z LKS Trzebownisko

Watkem Korona Rzeszów pokonała LKS Trzebownisko w meczu rozgrywanym w Nowej Wsi 4-1 (2-0).

Z powodu braku bramkarza drużyny LKS Trzebownisko bramki rywala bronili nasi bramkarze. Patryk Kozak w pierwszej połowie, a w Paweł Pawlus w drugiej.

Prowadzenie objęliśmy w 16. minucie, kiedy to zawodnik testowany z prawej strony pola karnego dostał idealną piłkę po ziemi i nie wahając się wbił piłkę mocnym strzałem po ziemi do bramki.

W 25. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę dostaje znajdujący się po prawej stronie bramki Dawid Przybyło, który mocnym strzałem po ziemi kieruje piłkę do siatki.

Trzecia bramka wpada w 51. minucie. Adrian Buszta mocnym strzałem z linii pola karnego nie daje szans bramkarzowi na obronę.

Honorowego gola Trzebownisko zdobywa w 53′. Bramkę tracimy ze stałego fragmentu gry kilkadziesiąt metrów od bramki. Zawodnik rywali dośrodkowywuje piłkę w pole karne, która bezpańsko odbija się od ziemi i wpada do bramki przy lewym słupku.

Czwarta bramka to indywidualna akcja skrzydłowego Michała Bigusa. Po pięknym rajdzie prawym skrzydłem Michał zszedł w pole karne i mocnym dośrodkowaniem nisko nad ziemią trafił obrońce Trzebowniska, który ostatecznie skierował piłkę do bramki.

Niestety nie udało nam się wykorzystać dwóch karnych, gdyż na bramce świetnie się spisał nasz bramkarz Paweł Pawlus, który w drugiej połowie sparingu bronił bramki Trzebowniska.

Składy:

I połowa: Pawlus – Gołda, Ferenc, Padiasek, Kuca – Przybyło, Skiba, Sivyj, Buszta – zawodnik testowany, Karwacki

II połowa: Kozak – Grega, Siudy, Bober, Padiasek, Bigus, Sarzyński, zawodnik testowany/Skiba, Przybyło – Buszta, Szagała

Był to trzeci sparing Korony w tym roku. Wcześniej nasza drużyna  zremisowała z Błękitnymi Ropczyce 1-1, a następnie przegrała 1-2 ze SPEC Stal Łańcut.